Producent zbiorników i urządzeń ze stali nierdzewnej Pstrągowski

Pstrągowski - Producent zbiorników i urządzeń ze stali nierdzewnej

Zadzwoń

+48 604 610 203

Napisz do nas

biuro@pstragowski.com

Godziny pracy

Pon. – Pt. 08:00 – 16:00

Współpracuj z Pstrągowski

Mieszalniki przemysłowe ze stali nierdzewnej

Mieszalnik przemysłowy ze stali nierdzewnej jest urządzeniem wykorzystywanym w przemyśle produkcyjnych do prowadzenia procesów, w których wymagane jest mieszanie, grzanie lub chłodzeniu produktu. Mogą być stosowane w wielu gałęziach przemysłu,…

Strona główna » Poradniki » Mieszalniki przemysłowe ze stali nierdzewnej

Mieszalniki przemysłowe ze stali nierdzewnej

sty 7, 2022

Mieszalnik przemysłowy ze stali nierdzewnej jest urządzeniem wykorzystywanym w przemyśle produkcyjnych do prowadzenia procesów, w których wymagane jest mieszanie, grzanie lub chłodzeniu produktu. Mogą być stosowane w wielu gałęziach przemysłu, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny, kosmetyczny, materiałów budowlanych i wielu innych.

Łatwo jest wymieszać ze sobą produkty o podobnych lepkościach, lecz mając doczynienia z materiałami o znaczących różnicach operacje mieszania mogą okazać się bardziej skomplikowane. Szczególnie, gdy mamy doczynienia z dużą ilością takich materiałów w zakładach produkcyjnych, gdzie procesy mieszania muszą przebiegać szybko i sprawnie. Z pomocą takim procesom w przedsiębiorstwach przychodzą takie urządzenia jak mieszalniki ze stali nierdzewnej.

Mieszalniki ze stali nierdzewnej to urządzenia produkowane i zaprojektowane w celu mieszania materiałów i uzyskania z nich jednorodnego produktu końcowego. Mieszalniki przemysłowe mają wszechstronne zastosowanie w zakładach przetwórczych i produkcyjnych na całym świecie, gdzie wykorzystywane są do mieszania żywności, chemikaliów, farmaceutyków, jak i artykułów gospodarstwa domowego. W trakcie mieszania produktów w mieszalniku mogą one być jednocześnie poddawane obróbce termincznej (grzanie czy chłodzenie).

Ważna rolą w przemyśle jest również wydajność mieszalnika, która zależy mocy, pojemności i konstrukcji, a także od właściwości mieszanych składników.

Procesy mieszania

Proces mieszania jest istotnym etapem produkcyjnym, w którym realizowane są przykładowe zadania:

 • Połączenie dwóch składników ze sobą
 • Zapewnienie efektywniejszej wymiany ciepła między płaszczem Pilowplate a produktem
 • Zapobieganie przypalania się produktu

Szybkie i skuteczne mieszanie produktów jest możliwe dzięki doborze odpowiedniego „urządzenia” i jego podzespołów do mieszanych produktów. Łączenie kilku rodzajów produktów czy materiałów do jednolitego stanu jest możliwe poprzez dobór odpowiedniej metody mieszania jak i procesu (grzanie, chłodzenie) do właściwości mieszanego materiału (proszku, płynów, cieczy). Firma Pstrągowski jest producentem mieszalników przemysłowych ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, które spełniają wysokie standardy i wymagania klientów w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Budowa mieszalnika

Odpowiednio połączone ze sobą produkty potrzebują specjalistycznych urządzeń jakimi są „mieszalniki przemysłowe ze stali nierdzewnej„. Nasza firma posiada własne biuro projektowe 3D, które pozwala na zindywidualizowane rozwiązania urządzeń jeszcze przed etapem produkcji. Dzięki takiemu podejściu wszystkie mieszalniki przemysłowe dopasujemy indywidualnie do potrzeb Klienta i przedsiębiorstwa przy optymalnych kosztach produkcji.

Dobrze wymieszane materiały wymagają zastosowania odpowiednich urządzeń, aparatury i procesów, które ściśle zależą od budowy mieszalnika. W produkcji mieszalników przemysłowych zwracamy uwagę na ich budowę, materiał, dodatkową aparaturę i dopasowujemy ją pod indywidualne wymagania naszych Klientów. Możemy zaproponować:

 1. Rodzaj mieszadła, które dzielimy na:

Mieszadło łopatkowe, mieszadło ramowe, mieszadło ramowe ze skrobakami, mieszadło wstęgowe

Mieszadło śmigłowe, mieszadło turbinowe, mieszadło tarczowe, mieszadło homogenizujące.

 1. Materiały wykonania mieszadeł: Stal AISI 304, AISI316, AISI321
 2. Pojemność robocza mieszalników
 3. Posadowienie mieszalnika: Na nogach, na cokole, na konstrukcji wsporczej.
 4. Orientacja mieszalnika: Pionowy, Poziomy, Pochylony pod kątem.
 5. Procesy termiczne mieszalnika (grzanie czy chłodzenie): Pilow-plate, wężownica, przewody grzewcze.
 6. Mieszalniki mogą być w wykonaniu mobilnym, lub posadowione na ramie.
 7. Krócce przyłączeniowe i aparatura zabezpieczająca.

Rodzaje mieszalników stosowanych w przemyśle

Mieszalnikiem może być dowolne urządzenie, która może mieszać, homogenizować lub emulgować różne rodzaje materiałów w jedną substancję.

Istnieje wiele rodzajów mieszalników przemysłowych ze względu na różne produkty, które wymagają innych technik mieszania. W zależności od masowo mieszanych składników, mieszanie przemysłowe można prowadzić w szerokim zakresie różnych temperatur przetwarzania i ciśnień roboczych. Urządzenia mieszające są specjalnie projektowane do wykonywania określonych mechanizmów. Typowe zastosowanie mieszalnika obejmuje mieszanie suchych proszków, homogenizowanie, mieszanie materiałów o różnej lepkości lub rozbijanie materiału na mniejsze cząstki.

Jako wiodący producent mieszalników ze stali nierdzewnej do różnych gałęzi przemysłu jesteśmy w stanie zaoferować szeroką gamę mieszalników przemysłowych w zależności od mieszanego produktu, jego objętości i przeznaczenia.

Pstragowski - Producent urządzeń i zbiorników ze stali nierdzewnej

Pstrągowski - Producent zbiorników i urządzeń ze stali nierdzewnej

Poszukują Państwo urządzenia, bądź odpowiedniego typu zbiornika ze stali nierdzewnej? Skontaktuj się z nami bezpośrednio. Nasi specjaliści doradzą w wyborze odpowiedniego urządzenia ze stali nierdzewnej czy też zaproponują właściwy typ zbiornika dla Twojego przedsiębiorstwa.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Najnowsze poradniki

Komentarze

 1. Oferta uwzględniająca Państwa potrzeby została już wysłana na podany adres e-mail. Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami i liczymy na owocną…

 2. Zainteresowała nas Państwa oferta dotycząca projektowania i produkcji zbiorników ze stali nierdzewnej, stąd też pytanie - czy możemy otrzymać od…

Tagi